ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11457157
*
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 18:19:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:50:22
1
700 kr
20/11 13:54:02
2
700 kr
20/11 13:54:02
1
700 kr (Budbetjänt)
20/11 13:54:35
2
800 kr
20/11 16:29:35
1
Vinnande bud
20/11 18:16:41
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7157
Spegel
1960-tal, Fröseke, Nybro, Ek i naturfärg, 115x34 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:50:22 | 1 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 2 | 700 kr |
20/11 13:54:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/11 13:54:35 | 2 | 800 kr |
20/11 16:29:35 | 1 | Vinnande bud |
20/11 18:16:41 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l frÃ¥n 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byrÃ¥ar, cocktailglas, fÃ¥töljer, figuriner, ...Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek i naturfärg fröseke nybro spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55